Browse Tag

iş görüşmesinde tuzak sorular

İş Görüşmelerinde En Çok Sorulan Tuzak Soru

Katıldığımız iş görüşmesinin olumlu geçmesi hepimizin ilk hedefi.İş görüşmelerine katılmaya başladıysanız, bu sürecin sancılı bir süreç olduğunu düşünebilirsiniz.

Görüşmelere neden başkaları ile devam edildiği veya hangi açıdan negatif değerlendirildiğimiz bilgisini çoğu zaman öğrenmeyiz. Neden pozitif değerlendirilmediğimizi bilmediğimiz için de katıldığımız görüşmelerde genellikle karşılaştığımız sorulara bildiğimiz şekilde cevap vermeye devam ederiz.

Yaşadığımız en büyük sıkıntı sorulan sorunun neden sorulduğunu bilmememizden kaynaklanır. İş görüşmesinde en çok sorulan, çoğu zaman soru bile olduğu çok belli olmayan tuzak sorulardan biri:

“Sormak istediğiniz herhangi bir soru var mı?”

İş görüşmelerinde en çok “hayır” cevabı alan sorulardan biridir. Verilebilecek en kötü cevap da bilin bakalım nedir? Doğru bildiniz. Devamını Oku

İş Görüşmelerinde Sorulan Tuzak Sorular

Çok basit ve zararsızmış gibi görünen aşağıdaki 2 soruya vereceğiniz yanıt, saatlerce bazen de günlerce süren mülakat sürecinin aslında en belirleyici sorularıdır ve bu süreç e-ticaret sektörü için de diğer sektörlerde olduğu gibi geçerliliğini korur.

  • Şirketimizi kolay bulabildiniz mi?
  • Ne içersiniz?

İş görüşmesi yapanların çoğu, adayları tanıyabilmek için bu ve bunun gibi tuzak soruları kullanır. Peki, görüşme yapanların bu soruları yöneltirken aslında sormak istedikleri nedir ve sizin verdiğiniz cevaplar ne anlama gelir?

“Şirketimizi kolay bulabildiniz mi?” sorusuna verdiğiniz cevap, sizin hayata dair vizyonunuz hakkındagörüşme yaptığınız kişiye fikir verir.

  • Eğer bu soruyu sadece “evet” veya “hayır” diyerek cevaplıyorsanız, bu görüşme yaptığınız kişiye sizin kısa ve net cevaplardan hoşlandığınız, detaycı bir insan olmadığınız Devamını Oku