Browse Tag

Girişimcilik

Girişmiş Bulundum…

Girişmiş bulundum…

Tam 8 sene önce hiç planda olmadan profesyonellikten girişimciliğe geçmişim.

Yazdığım iletide ne yapacağımı biliyormuşum gibi karalamışım da… En ufak bir fikrim yoktu ne yapabileceğimle ilgili.

Şirketlerde çalışırken de hep kendi kendine fazladan hedefler koyan biri olmama rağmen çok rahat söyleyebilirim ki “girişimcilik” hiç akıl karı bir iş değil.

8 senedir kendimi yenilmez hissettiğim, kendimle ve yaptığım işlerle gurur duyduğum günlerin yanında çok zorlandığım, çözülemeyeceğini düşündüğüm, mücadeleden yorgun düştüğüm zamanlarım da oldu.

İşe girişirken bu kadar zor olacağı ile ilgili bir fragman izleseydim yine de filmi çekmeye girişir miydim hiç bilemiyorum.

Bir taraftan oldurmak için ısrar ettiğin hiçbir iş olmuyor; Devamını Oku

İngiltere ve Ankara Anlaşması

Bu yazıyı yazmaktaki asıl amacım yurt dışına taşınmaya karar verme sürecinde olan, alternatiflerini değerlendirmeye ve yeri geldiğinde kendi alternatiflerini oluşturan dostlara, arkadaşlara ve henüz hiç tanışmamış olsam da bu yazıya denk gelenlere Ankara Anlaşması ile ilgili bildiklerimi, bildiğim kadarıyla iletebilmek.Yazıyı okumaya başlamadan önce küçük bir hatırlatma yapmak isterim. Ankara Anlaşması ile ilgili profesyonel olarak çalışan bir uzman değilim. Sadece kendi gözlemlerim ve deneyimlerimi bir yazıda toparlamak istedim.

Ankara Anlaşması’nı araştırmaya başladıysanız pek çok danışmanlık şirketinin sitesine denk gelmeye başlamışsınızdır. Konuyla ilgili resmi sayfaya ulaşmak nedense biraz zorlu. Bu nedenle ilgili linki buraya bırakıyorum. https://www.gov.uk/turkish-business-person

Bir işi en hızlı ve profesyonel şekilde sürdürmenin en doğru Devamını Oku