Browse Tag

ECAA

İngiltere’de Çalışmak İsteyenler İçin Yeni Puanlama Sistemi

Avrupa Birliğinden çıkış ile birlikte İngiltere pek çok alanda yeni düzenlemeleri ardı ardına yürürlüğe sokuyor. Bu düzenlemelerden biri de Puanlama bazlı göçmenlik sistemi.

Bu düzenleme ile birlikte Avrupa Birliğinden olanlar ile olmayanlar eşitlenecek gibi görünüyor. Bu zamana kadar Avrupa Birliği ülkelerinden gelenler kolayca İngiltere’ye gelebilirken artık bizim gibi uğraş vermeleri gerekecek. Bu düzenleme AB ülkeleri vatandaşları için çok büyük bir kayıp iken, birlik dışı bizim gibi, Hindistan gibi bazı ülkeler için büyük bir fırsata dönüşebilecek gibi görünüyor.

Yeni göçmenlik düzenlemesi ile birlikte İngiltere’de gelecek olan yetenekli işgücüne kapılar ardına kadar açılmış görünürken, yetenekli sayılmayan “yeteneklere” kapılar kapanmış görünüyor. Devamını Oku

İngiltere ve Ankara Anlaşması

Bu yazıyı yazmaktaki asıl amacım yurt dışına taşınmaya karar verme sürecinde olan, alternatiflerini değerlendirmeye ve yeri geldiğinde kendi alternatiflerini oluşturan dostlara, arkadaşlara ve henüz hiç tanışmamış olsam da bu yazıya denk gelenlere Ankara Anlaşması ile ilgili bildiklerimi, bildiğim kadarıyla iletebilmek.Yazıyı okumaya başlamadan önce küçük bir hatırlatma yapmak isterim. Ankara Anlaşması ile ilgili profesyonel olarak çalışan bir uzman değilim. Sadece kendi gözlemlerim ve deneyimlerimi bir yazıda toparlamak istedim.

Ankara Anlaşması’nı araştırmaya başladıysanız pek çok danışmanlık şirketinin sitesine denk gelmeye başlamışsınızdır. Konuyla ilgili resmi sayfaya ulaşmak nedense biraz zorlu. Bu nedenle ilgili linki buraya bırakıyorum. https://www.gov.uk/turkish-business-person

Bir işi en hızlı ve profesyonel şekilde sürdürmenin en doğru Devamını Oku